• Obecnie brak na stanie
Vivo Spray
  • Vivo Spray
  • Vivo Spray
  • Vivo Spray
  • Vivo Spray
  • Vivo Spray
  • Vivo Spray
Kod produktu: 8006830987506

Vivo Spray Olio di Colza - BIO olej rzepakowy, spray do smażenia bez propellantów

Obecnie brak na stanie

Organiczny olej rzepakowy 100% z europejskich upraw w dozowniku w spray'u - bez lecytyny, gazów wypychających czy substancji przeciwspieniających, jest właściwie bezsmakowy i bezzapachowy, stanowi naturalnie bogate źródło kwasów omega-3 i omega-6 oraz wielu witamin i minerałów istotnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

17,70 zł netto

18,59 PLN brutto
Ilość produktów:

Objętość netto 150 ml; 12.39zł/100ml

  

Vivo Spray Olio di Colza to czysty organiczny olej rzepakowy 100% z europejskich upraw w dozowniku w spray'u z dyszą dozującą zakończoną nebulizatorem generującym mikronizowaną mgiełkę rozprowadzającą olej równą warstwą po większej powierzchni, bez kapania i cieknięcia!

Olej rzepakowy jest pozyskiwany z niektórych odmian rzepaku, kiedyś cieszył się niesłusznie złą sławą, która wynikała z wysokiej zawartości szkodliwego kwasu erukowego, ale współcześnie olej rzepakowy jest jednym z najbardziej pożądanych produktów spożywczych - olej rzepakowy tłoczony na zimno doskonale odnajduje się w dressingach, a tłoczony na ciepło — jako olej do smażenia.

Olej rzepakowy ma ogromne znaczenie dla pracy organizmu. Wpływa na obniżenie cholesterolu, usprawnia układ krwionośny, dba o narządy wewnętrzne i pozytywnie oddziałuje na całe ciało. Idealny stosunek kwasów omega-6 i omega-3 czyni go najlepszym tłuszczem roślinnym, który możemy umieścić w naszej diecie.

Vivo Spray to innowacyjny spray do smażenia wykorzystujący technologię podciśnienia, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie dozownika w spray'u bez dodatku gazów wypychających (tzw. propelentów) - więcej informacji na ten temat na dole strony. Oleju rzepakowego w spreju możesz używać do smażenia, grillowania lub pieczenia, ale także do sałatek lub bezpośrednio na potrawę. Precyzyjne dozowanie spray'u pozwoli na odmierzenie dokładnie takiej ilości tego najcenniejszego z olei, jakiej chcesz użyć.

Spray do smażenia 100% bez dodatków - kilka słów o technologii

Dzięki zastosowaniu technologii "bag on valve" stosując spraye Vivo Spray można ograniczyć spożycie tłuszczu nawet o 90% - w praktyce spray o pojemności 200ml zastępuje użycie 3 litrów tradycyjnie dozowanego oleju w płynie. Zabezpieczający butelkę zawór izoluje olej zarówno od światła, jak i powietrza, znacząco przedłużając czas, przez jaki olej zachowuje niezmienioną formułę, świeżość i swoje cenne właściwości.

Jedna sekunda generuje strumień 1,8ml oleju o wartości energetycznej 15kcal, i jest to ilość wystarczająca do natłuszczenia całej powierzchni średniej wielkości patelni - w przypadku tradycyjnego oleju potrzeba ok 1 łyżki, czyli 10ml.

Technologia "Bag-on-valve" stosowana w spray'ach Vivo Spray umożliwia zachowanie pełni wartościowych składników olei - i tylko ich. Vivo Spray to 100% czystego oleju bez dodatku propellantów, czyli gazów wypychających takich jak propan czy butan, stosowanych w tradycyjnych spray'ach do smażenia. Zamiast zmieszanych z olejem propellantów olej wypychany jest przez dyszę metodą podciśnieniową, w wyniku naporu powietrza wypełniającego butelkę, a sam olej zawieszony jest wewnątrz butelki w wodoszczelnym worku, który ogranicza dostęp powietrza i światła do oleju zachowując jego świeżość, nawet po otwarciu opakowania.

Technologia Vivo Spray powstała we Włoszech w 2012r. w tradycyjnej rodzinnej manufakturze Mantova i zrewolucjonizowała sposób spożywania przez Włochów oliwy extra virgin łącząc wielowiekową włoską tradycję z nowoczesnym mechanizmem zachowującym wartości odżywcze oliwy, ale ograniczającym spożycie tłuszczu - stosowanie Vivo Spray umożliwia redukcję spożycia tłuszczu nawet o 90%- to oznacza, że 250ml butelka spray odpowiada wydajnością 3 litrom tradycyjnie dozowanego oleju lub oliwy.

100% natura

W typowych spray'ach do smażenia butelkę wypełnia nie tylko olej, ale najczęściej mieszanina oleju i wody, aby formuła była dość lekka do wypchnięcia z puszki, połączenie tłuszczu i wody wymaga zastosowania emulgatora, najczęściej w postaci lecytyny sojowej, do tego konieczne jest użycie gazów wypychających, które umożliwiają wydostanie mieszanki z puszki, a to z kolei oznacza konieczność użycia substancji przeciwspieniających, żeby na powierzchni patelni nie tworzyła się gazowa piana - jak widzisz, jeden dodatek pociąga za sobą drugi.

Vivo Spray odchodzi od tradycyjnej metody - jest tylko jeden składnik: wybrany przez Ciebie olej. Tym, co wypycha go z puszki jest sprzężone powietrze, ściśle otaczające woreczek z olejem zawieszony wewnątrz puszki - powietrze napierając na ścianki woreczka wypycha olej na powierzchnię nie łącząc się z nim, dzięki temu wszystko, co trafia na patelnię, to 100% czysty olej!

Wartości Odżywcze

Porcja 1.7g

Wartości odżywcze w:
Porcja 1.7g
100g
Kalorie
14.08
828.00
kJ
58.89
3,464.00
Tłuszcze, w tym
1.56
92.00
tłuszcze nasycone
0.23
13.80
tłuszcze trans
0.00
0.00
tłuszcze jednonienasycone
0.38
22.10
tłuszcze wielonienasycone
0.95
56.10
Węglowodany, w tym
0.00
0.00
cukry
0.00
0.00
Białko
0.00
0.00
Sól
0.00
0.00

Vivo Spray Olio di Colza  - organiczny olej rzepakowy

Objętość netto: 150ml

Składniki: olej rzepakowy

Składniki pochodzenia organicznego, PL-EKO-070-07904

Kraj pochodzenia surowca: UE, zabutelkowano we Włoszech

Wartości odżywcze na jedną porcję (1 psiknięcie 1 sekunda, 1,7g / 1,8ml, 83 porcje w opakowaniu):  wartość energetyczna 14,0kcal/58,8kJ, tłuszcze 1,5g (w tym tłuszcze nasycone 0,2g), tłuszcze 0,0g (w tym tłuszcze nasycone 0,3g) (w tym tłuszcze nasycone 0,9g), węglowodany 0,0g (w tym cukry 0,0g), białko 0,0g, sól 0,0g

Wartości odżywcze w 100ml: wartość energetyczna 828,0kcal/3464,0kJ, tłuszcze 92,0g (w tym tłuszcze nasycone 13,8g), tłuszcze 0,0g (w tym tłuszcze nasycone 22,1g) (w tym tłuszcze nasycone 56,1g), węglowodany 0,0g (w tym cukry 0,0g), białko 0,0g, sól 0,0g

Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylać około 1 sekundy na zimną patelnię lub inne naczynie albo potrawę z odległości ok. 10cm. Można spryskać produkt surowy i obtoczyć go w przyprawach, można stosować do sałatek

WAŻNE! Stosować w pozycji poziomej, tak, by dysza i strumień były skierowane prostopadle do pryskanej powierzchni

Środki ostrożności: stosować tylko wg wskazówek. Nie używać blisko źródeł ciepła i otwartego ognia, nie pryskać bezpośrednio do piekarnika, pieca, prodiża itp. Nie stosować na rozpalony grill.

UWAGA! Produkt łatwopalny, pod ciśnieniem. Nie dziurawić i nie spalać nawet pustego opakowania. Ogrzanie grozi wybuchem. Używać w pomieszczeniach ze sprawna wentylacją. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie wdychać.

Przechowywać w miejscu zacienionym, z dala od ognia i źródeł ciepła, w temperaturze 15-25 °C, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent: wyprodukowano we Włoszech przez Compagnia Alimentare italiana S.p.a., Via Ponte Tapino, 19, 03030 Broccostella FR, Włochy

Spożyć przed: nadruk na opakowaniu