True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
 • True Gum Mango - sugar-free chewing gum
Kod produktu: 5745000121441
Forest Gum

True Gum Mango - wegańska bio guma do żucia bez cukru i plastiku ze stewią i ksylitolem

Data ważności: 21.02.2026Dostępny w magazynie

W pełni naturalna guma do żucia bez cukru, tylko z naturalnymi aromatami i roślinnymi barwnikami, słodzona wyłącznie ksylitolem i stewią, w 100% wolna od mikroplastiku.

11,84 zł netto

12,79 PLN brutto
Ilość produktów:

Masa netto 21 g; 60.90zł/100g

Główny smak: Smak mango – kliknij, aby pokazać inne produkty z tym smakiem

  

Tru Gum to naturalna guma do żucia bez cukru, tylko z naturalnymi aromatami, słodzona wyłącznie ksylitolem i stewią, wyprodukowana w 100 % z biodegradowalnych składników roślinnych, całkowicie wolna od mikroplastiku zawartego w tradycyjnych bazach gumowych. Gumy True Gum są soczyste, świeże i pełne intensywnego, długotrwałego smaku

„A z gumą można wyprawiać różne cuda. Można ją sobie mamlać, można ją trzymać pod językiem w postaci małej kulki, można ją wydymać i strzelać z niej, można też niechcący ją połknąć. Można ją także przeciągnąć cieniutką niteczką od buzi aż do słupa po drugiej stronie ulicy.”

Fragment powieści Tomasza Tryzny „Panna Nikt” w sprytny sposób prowadzi nas od niewinnego żucia słodkiej, ciągliwej masy do drugiej najpowszechniejszej formy śmieci na Ziemi (na pierwszym miejscu dumnie plasują się niedopałki papierosów). Niedawny rekonesans brytyjskich chodników dowiódł, że 92% płytek chodnikowych było pokryte zżutymi gumami. Na pierwszy rzut oka wcale nie stanowią problemu. Spłaszczone i okraszone ulicznym brudem wyglądają jak szarobura mozaika i elegancko wtapiają się w miejski krajobraz. Jednak takie niedbale wyplute gumowe placki generują rocznie 100 000 ton (!) globalnych śmieci rocznie, których znaczna część nie jest prawidłowo utylizowana.

Pewnie zastanawiacie się, gdzie leży problem, skoro o takie odpady nie potykamy się, spacerując po lesie. Otóż większość popularnych gum składa się z substancji, które nie ulegają biodegradacji. Żadne stworzenie żyjące na Ziemi nie potrafi ich strawić. W związku z tym nieodpowiednio wyrzucona guma generuje mikroplastiki, które mogą przedostawać się do oceanów. Morskie stworzenia je zjadają, a jeśli my, ludzie, gustujemy w owocach morza i rybach, to najprawdopodobniej wraz z nimi dostaniemy na talerzu dawkę plastiku… 

Wróćmy na chwilę na Wyspy. Londyn, przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku, wziął sobie za cel odświeżenie niektórych ulic i eliminację gum do żucia z krajobrazu. By oczyścić Trafalgar Square, zapłacono 8 500 funtów, a roboty było na 3 miesiące. Do tego takie zajęcie często wymusza używanie chemicznych środków, bo zleżała guma nie chce tak łatwo zmienić swojego miejsca pobytu.

Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest zrezygnowanie z żucia gumy.

Żartowaliśmy! Zamiast rezygnować, wystarczy wybrać świadomie! True Gum Mango 21g to naturalna, bezcukrowa guma do żucia o smaku mango. Jej bazą jest roślinna substancja, która wraz z pozostałymi składnikami ulega biodegradacji! Żuj bez wyrzutów sumienia! Żuj na zdrowie! :)

True Gum to roślinna guma do żucia na bazie chicle - naturalnej lepkiej substancji używanej od setek lat przez tradycyjną ludność Ameryki Środkowej jako naturalna guma do żucia dla zabicia głodu, odświeżenia oddechu i utrzymania czystych zębów, Majowie używali chicle jako preparatu leczniczego zwalczającego próchnicę.

Słowo chicle oznacza w języku meksykańskiego plemienia Nahuatl (tzictli [ˈt͡sikt͡ɬi]) 'coś lepkiego'

W latach 60. większość firm produkujących gumy do żucia przestawiła się z chicle na kauczuk syntetyczny na bazie butadienu, który był tańszy w produkcji - do dziś bazy gumowe niemal wszystkich gum do żucia na świecie mają pochodzenie syntetyczne i zawierają mikroplastik, tylko garstka małych niezależnych firm gumowych nadal używa chicle, w tym właśnie True Gum. Guma do żucia na bazie roślinnego chicle kładzie kres plastikowi w ustach i mikroplastikowi w środowisku.

True Gum to guma bez cukru, bez sztucznych aromatów, bez dodatków syntetycznych, bez ropy naftowej i plastiku, o 100% naturalnym wegańskim składzie - nie potrzebujemy  więcej plastiku - ani w ustach, ani w śmieciach. Do produkcji True Gum używa się wyłącznie składników pochodzenia roślinnego - bo to wszystko, czego potrzebujemy do super pysznej i orzeźwiającej gumy do żucia. Sztuczne aromaty, syntetyczna guma do żucia i cukier nie mają dostępu do tego efektownego pudełka, które oczywiście także jest wolne od plastiku!

Najważniejsze informacje o gumach True Gum

 • zero sztucznych aromatów
 • zero sztucznych słodzików
 • słodzona tylko ksylitolem i stewią 
 • bez cukru
 • bez syntetycznych składników bazy gumowej
 • bez mikroplastiku
 • w biodegradowalnym opakowaniu wolnym od plastiku
 • na bazie naturalnej żywicy chicle 
 • naturalna baza gumowa jest wolna od mikrocząsteczek plastiku - to jedna z niewielu tego rodzaju gum w Europie, co czyni ją przyjazną dla naszej planety i w 100%  biodegradowalną
 • żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, dotyczy to także glazury - to jedne z niewielu gum do żucia odpowiednich dla wegan

Wartości Odżywcze

Porcja 1.3g

Wartości odżywcze w:
Porcja 1.3g
100g
Kalorie
2.41
185.00
kJ
10.04
772.00
Tłuszcze, w tym
0.00
0.00
tłuszcze nasycone
0.00
0.00
Węglowodany, w tym
0.96
74.00
cukry
0.00
0.00
poliole
0.94
72.00
Białko
0.00
0.00
Błonnik
0.00
0.00
Sól
0.00
0.00

True Gum Mango - wegańska guma do żucia bez cukru o smaku mango, słodzona stewią i ksylitolem

Masa netto: 21g (10 x 2g)

Składniki: substancje słodzące (ksylitol, glikozydy stewiowe), baza gumy chicle, aromaty naturalne, substancja utrzymująca wilgoć (gliceryna), stabilizator (guma arabska), barwniki (ekstrakt z krokosza barwierskiego i marchwi), substancja glazurująca wosk carnauba.

Spożycie w nadmiernych ilościach może powodować efekt przeczyszczający.

Wartości odżywcze w 100g: wartość energetyczna 185,0kcal/772,0kJ, tłuszcze 0,0g (w tym tłuszcze nasycone 0,0g), węglowodany 74,0g (w tym cukry 0,0g , poliole 72,0g), białko 0,0g, błonnik 0,0g, sól 0,0g

Wartości odżywcze w 1 gumie: wartość energetyczna 2,4kcal/10,0kJ, tłuszcze 0,0g (w tym tłuszcze nasycone 0,0g), węglowodany 0,9g (w tym cukry 0,0g , poliole 0,9g), białko 0,0g, błonnik 0,0g, sól 0,0g

Wyprodukowano w Niemczech przez ForestGum GmbH, Körnerstraße 25,  50823 Köln, Deutschland

Importer: Guiltfree.pl K. Warda-Poniecka

Przechowywać w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu, poza zasięgiem zwierząt