• Obecnie brak na stanie
LoSalt substitute for kitchen salt
  • LoSalt substitute for kitchen salt
  • LoSalt substitute for kitchen salt
  • LoSalt substitute for kitchen salt
  • LoSalt substitute for kitchen salt
  • LoSalt substitute for kitchen salt
  • LoSalt substitute for kitchen salt
Kod produktu: c5011544070034

Lo Salt zamiennik soli, sól potasowa 350g

Obecnie brak na stanie

LoSalt sól niskosodowa; unikalne połączenie chlorku sodu z chlorkiem potasu tworzące doskonałą w smaku, zdrowszą alternatywę dla soli kuchennej. Dieta nisosodowa stanowi pomaga utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi; normalizuje gospodarkę wodną organizmu i pomaga zwalczać uczucie 'ciężkich nóg' związane z zatrzymaniem nadmiaru wody.

14,10 zł netto

17,34 PLN brutto
Ilość produktów:

Masa netto 350 g; 4.95zł/100g

Główny smak: Smak sól – kliknij, aby pokazać inne produkty z tym smakiem

  

LoSalt to wiodąca na rynku sól o obniżonej zawartości sodu. LoSalt to idealny sposób na zmniejszenie dostarczanych organizmowi ilości sodu. 

Możesz używać LoSalt dokładnie w taki sam sposób, w jaki używasz zwykłej soli kuchennej - nie tracąc nic ze słonego smaku potraw.

Oryginalna LoSalt jest produkowana unikalną metodą mieszania, w wyniku której łączony jest chlorek sodu z chlorkiem potasu tworząc doskonałą w smaku, zdrowszą alternatywę dla soli kuchennej. Zawierając zaledwie 1/3 sodu zawartego w tradycyjnej soli LoSalt stanowi doskonały sposób na obniżenie zawartości tego pierwiastka w diecie i w efekcie pomoc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. LoSalt jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu zatrzymywania w organizmie nadmiaru wody czy uczucia 'ciężkich nóg' - sód zawarty w soli kuchennej wiąże wodę zatrzymując ją w ciele, dlatego obniżenie zjadanej ilości sodu poprzez zastąpienie tradycyjnej soli LoSalt normalizuje gospodarkę wodną organizmu.

Jak powstaje LoSalt?

W skład LoSalt wchodzą dwie naturalnie występujące sole mineralne:

  • Chlorek sodu ( maks. 33,3 % ); chlorek sodu to nic innego jak zwykła sól! Zwykłe sole kuchenne, w tym kamienna i morska to w 100% chlorek sodu. Podczas gdy jest on niezbędny do życia, większość z nas konsumuje go zbyt dużo, i dlatego LoSalt to łatwy sposób redukcji spożycia sodu bez szkody dla smaku potraw. 

  • Chlorek potasu (min 66,6 %); potas jest niezwykle cenny dla organizmu, w szczególności ma duże znaczenie w procesie regulacji aktywności mięśni i nerwów. LoSalt jest doskonałym źródłem potasu , zapewniając zdrową równowagę mineralną i zachowując jednocześnie wspaniały smak soli. Potas wykazuje także działanie sprzyjające utrzymaniu prawidłowego poziomu ciśnienia krwi.

Sód i potas sterują całą gospodarką elektrolitów i mają wpływ na równowagę kwasowo-zasadową organizmu, odgrywają główną rolę przy przewodzeniu bodźców we wszystkich komórkach nerwowych. Potas bierze udział w regulacji czynności serca i funkcji nerek.

Czym jest sól?

Chemicznie rzecz biorąc sól to produkt utworzony w reakcji zobojętniania kwasów i zasad lub związek o odczynie obojętnym składający się z jonów. Mówiąc językiem potocznym, kiedy ludzie mówią o soli zazwyczaj mają na myśli chlorek sodu - związek jonów sodu i chloru. Chlorek potasu to także sól, składa się z potasu i jonów chlorkowych .

Dlaczego sól przyczynia się do podwyższonego ciśnienia krwi?

Niewielkie zmiany stężenia sodu i potasu w organizmie mogą mieć istotny wpływ na ciśnienie tętnicze krwi. Zarówno sód, jak i potas są niezbędnymi dla naszych ciał minerałami, problemem może być natomiast utrzymanie właściwych zdrowych poziomów poszczególnych minerałów.

Jak używa się soli w przemyśle spożywczym?

Sól jest istotna w naszym jedzeniu z 3 powodów: zapewnia smak, konserwuje a od niedawna ma także znaczenie pomocnicze. W dzisiejszych czasach soli najczęściej używa się jako przyprawy - czasem ze względu na jej własny smak (słone chipsy lub paluszki), a częściej jako wzmacniacz smaku. Sól jest także stosowana jako substancja konserwująca. Poprzez obniżenie aktywności wody w żywności, sól ogranicza rozwój drobnoustrojów , działając jako środek konserwujący w glazurze do ryb i produktów mięsnych, odgrywa też ważną rolę w produkcji sera.Właściwości struktury soli oraz jej zdolność do wiązania wody są nie mniej istotne w produkcji żywności. Poprzez zatrzymanie wody w produktach mięsnych sól sprawia, że produkty takie jak kiełbaski czy szynka zyskują na objętości, są napompowane wodą. Podobnie w przypadku pieczywa sól także pomaga zachować właściwą objętość i strukturę chleba. Te wszechstronne zastosowania soli sprawiają, że dodatek sodu pojawia się niemal w każdym zjadanym przez nas daniu a w efekcie w naszej diecie jest zdecydowanie za dużo tego pierwiastka.

W jaki sposób LoSalt może pomóc?

LoSalt gwarantuje smak 'zwykłej' soli, ale zawiera trzy razy mniej sodu. Stosując LoSalt zamiast soli kuchennej z łatwością i nie rezygnując ze smaku potrwa ograniczysz ilość zjadanego sodu.LoSalt sprawdza się szczególnie dobrze w tych potrawach, które wiele osób uważa bez soli za mdłe, takich jak jajka, ryby, kurczak, twarożek, ziemniaki czy potrawy z pomidorów.

LoSalt substytut soli kuchennej
Waga netto
: 350g

SkładChlorek potasu 66,6% min., chlorek sodu 33,3% maks., substancja przeciwzbrylająca  (węglan magnezau, sole heksacyjanożelzianu)

Zawartość sodu na 100g produktu: 13,1g

Producent: wyprodukowano w Wielkiej Brytanii przez Klingele, East Kilbride, Scotland G75 0QX