• Obecnie brak na stanie
Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
  • Aerosoles Al Gusto Strawberry
Kod produktu: 8436031321234
Aerosoles Al Gusto

Aerosoles Al Gusto Strawberry - aromatyzowany spray truskawkowy do smażenia naleśników i gofrów

Data ważności: 31.08.2023Obecnie brak na stanie

Oliwa extra virgin z hiszpańskich oliwek z pierwszego tłoczenia w formie aromatyzowanego spray'u - znakomity sposób na ograniczenie kalorii z tłuszczu w potrawach i oszczędne dozowanie dobrej jakości oliwy z oliwek z dodatkiem super apetycznych zapachów.

Co ważne, nawet oliwy o aromacie mięsnym (szynki, kurczaka, grillowanego mięsa) czy maślanym ą odpowiednie dla wegan.

22,42 zł netto

23,54 PLN brutto
Ilość produktów:

Objętość netto 250 ml; 9.42zł/100ml

Główny smak: Smak oliwa – kliknij, aby pokazać inne produkty z tym smakiem Smak truskawka – kliknij, aby pokazać inne produkty z tym smakiem

  

Aerosoles Al Gusto Strawberry to truskawkowy spray do smażenia na bazie oliwy z oliwek extra virgin. Tak mało kalorii, a jak wiele możliwości!

Truskawka powstała w Europie ze skrzyżowania dwóch odmian poziomek – chilijskiej i wirginijskiej. Hieronim Bosch, niderlandzki malarz, żyjący na przełomie XV i XVI w., tworzył dzieła obfitujące w symbolikę, która niejednokrotnie była dosyć zawiła dla odbiorców. Jeden z jego najbardziej znanych obrazów, Ogród rozkoszy ziemskich, powstał ok. 1500 r. W rzeczonym tryptyku poziomka pojawia się wielokrotnie,  m.in. jest zjadana, służy jako schronienie, jest adorowana przez nagie  postaci, a szczególne wrażenie robi młokos ze środkowej części dzieła, który wgryza się w olbrzymi owoc.  Jednak Europejczycy musieli korzystać z słodziutkich, choć wciąż niewielkich owoców lasu jeszcze przez ok. 250 lat. Dopiero w połowie XVIII w. doczekali się aromatycznego i okazałego owocu – truskawki.  

Pewnie zastanawiacie się do czego przyda się truskawkowy olej. Jest na to wiele odpowiedzi! Każdej owocowej sałatce dobrze zrobi dodatek aromatyzowanej oliwy. Desery i ciastka zyskają nowe oblicze po kilku pryśnięciach truskawkowym, zdrowym tłuszczem. To naprawdę wyjątkowy produkt, który odmieni zwyczajne dania i nada im niespotykanego dotąd smaku i aromatu! Piknik, grill czy spotkanie przy herbacie – teraz cały rok można cieszyć się zapachem dojrzałych, słodkich truskawek!

Specjalnie skonstruowany dyfuzor pozwala na ekonomiczne dozowanie produktu. Zużywa się go o ok. 60% mniej niż w przypadku tradycyjnego stosowania tłuszczu. Doskonała opcja do spryskania patelni, garnków lub grilli, ponieważ pozwala zaoszczędzić dużą ilość oleju dzięki precyzyjnemu i równomiernemu rozpyleniu potrzebnej oliwy. I nic się nie przypala!

Każde jednosekundowe pryśnięcie to tylko 1,5 g oliwy, czyli zaledwie 13,5 kalorii. Aerosoles Al Gusto Strawberry nie zawiera glutenu, cukru ani laktozy. W związku z tym jest to niezbędny produkt dla diabetyków, osób z celiakią, odchudzających się, dbających o zgrabną sylwetkę i sportowców.

Całe szczęście, że Francuzi kilka wieków temu zabrali się za majstrowanie przy genetyce i udało im się stworzyć truskawki. A mamy jeszcze większe szczęście, że w XXI w. Hiszpanie zaczęli kombinować z aromatyzowaniem oliwy i zamknęli ją praktycznej puszce . :)

 

Wartości Odżywcze

Porcja 3g

Wartości odżywcze w:
Porcja 3g
100g
Kalorie
27.00
900.00
kJ
113.13
3,771.00
Tłuszcze, w tym
3.00
100.00
tłuszcze nasycone
0.40
13.30
tłuszcze trans
0.00
0.00
tłuszcze jednonienasycone
2.38
79.30
tłuszcze wielonienasycone
0.22
7.30
Węglowodany, w tym
0.00
0.00
cukry
0.00
0.00
Białko
0.00
0.00
Sól
0.00
0.00

Aerosoles Al Gusto sabor a Fresa - oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia w spray'u do smażenia, o aromacie truskawkowym

Objętość netto: 250ml

Składniki: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, emulgator lecytyna sojowa, gaz wypychający (E943b i E944), aromat, witamina E jako przeciwutleniacz

Alergeny: soja

Kraj pochodzenia surowca: Hiszpania, zabutelkowano w Hiszpanii

Wartości odżywcze w 100g: wartość energetyczna 900,0kcal/3771,0kJ, tłuszcze 100,0g (w tym tłuszcze nasycone 13,3g), tłuszcze 0,0g (w tym tłuszcze nasycone 79,3g) (w tym tłuszcze nasycone 7,3g), węglowodany 0,0g (w tym cukry 0,0g), białko 0,0g, sól 0,0g

Wartości odżywcze w 3g: wartość energetyczna 27,0kcal/113,1kJ, tłuszcze 3,0g (w tym tłuszcze nasycone 0,3g), tłuszcze 0,0g (w tym tłuszcze nasycone 2,3g) (w tym tłuszcze nasycone 0,2g), węglowodany 0,0g (w tym cukry 0,0g), białko 0,0g, sól 0,0g

Proporcja przeliczenia masy produktu na objętość: 100g = 112ml

Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylać około 1 sekundy na zimną patelnię lub inne naczynie albo potrawę z odległości ok. 10cm. Można spryskać produkt surowy i obtoczyć go w przyprawach, można stosować do sałatek

WAŻNE! Stosować w pozycji poziomej, tak, by dysza i strumień były skierowane prostopadle do pryskanej powierzchni

Środki ostrożności: stosować tylko wg wskazówek. Nie używać blisko źródeł ciepła i otwartego ognia, nie pryskać bezpośrednio do piekarnika, pieca, prodiża itp. Nie stosować na rozpalony grill.

UWAGA! Produkt łatwopalny, pod ciśnieniem. Nie dziurawić i nie spalać nawet pustego opakowania. Ogrzanie grozi wybuchem. Używać w pomieszczeniach ze sprawna wentylacją. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie wdychać.

Przechowywać w miejscu zacienionym, z dala od ognia i źródeł ciepła, w temperaturze 15-25 °C, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie podgrzewać opakowania powyżej 50°C!

Producent: wyprodukowano w Hiszpanii przez Aerosoles al Gusto S.L.

Importer: Guiltfree.pl K.Warda-Poniecka, Wola Gołkowska

Spożyć przed: nadruk na opakowaniu