• Promocja
 • -21,75%
SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • Mantova Ghee Spray, no propellants
 • Mantova Ghee Spray, no propellants
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • Mantova Ghee Spray, no propellants
 • Mantova Ghee Spray, no propellants
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • Mantova Ghee Spray, no propellants
 • Mantova Ghee Spray, no propellants
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
 • SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym
Kod produktu: 8006830996065

SprayLeggero Mantova Ghee - spray do smażenia z masłem klarowanym

Data ważności: 12.12.2025Dostępny w magazynie

SprayLeggero Mantova Ghee to dedykowany na rynek arabski, produkowany we Włoszech 100% naturalny spray do smażenia z masłem klarowanym - bez lecytyny, gazów wypychających czy substancji przeciwspieniających, charakteryzuje się intensywnym aromatem masła uwalnianym za pomocą precyzyjnego aplikatora.

24,87 zł

18,53 zł netto

19,46 PLN brutto Zniżka 21,75%
Ilość produktów:

Objętość netto 200 ml; 9.73zł/100ml

Główny smak: Smak masło – kliknij, aby pokazać inne produkty z tym smakiem

Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to PLN

  

SprayLeggero Mantova Ghee to spray do smażenia z masłem klarowanym. Masło klarowane wywodzi się z tradycyjnej kuchni arabskiej, a spray ten jest dedykowany na rynek krajów arabskich właśnie, chociaż jest produkowany we Włoszech, z włoskich składników.

Spray do smażenia z masłem klarowanym Mantova Butter Ghee Spray jest w 100% naturalnym produktem zawierającym mieszankę dwóch tłuszczy zamkniętych w niedopuszczającej do wewnątrz powietrza butelce z precyzyjnym atomizerem, która pozwala zachować smak, aromat oraz właściwości oleju. Ponieważ masło klarowane jest tłuszczem o stałej konsystencji, aby umożliwić jego aplikację poprzez dysze atomizera konieczne jest dodanie do niego oleju o lekkiej formule nośnej, który go rozrzedzi, stąd obecność w produkcie bezwonnego oleju słonecznikowego.

Mantova Ghee Oil Spray to wygodny sposób użycia tradycyjnego masła klarowanego w kuchni za pomocą unikalnej formuły spray'u bez zastosowania substancji chemicznych takich jak wypychacze (propellanty) czy przeciwspieniacze.

Ghee jest formą tradycyjnie klarowanego masła, które można stosować zamiast olejów, oliwy czyi masła w wielu przepisach. Ghee ma wysoką temperaturę dymienia i może być stosowane do smażenia i pieczenia w wysokich temperaturach bez ryzyka przypalenia oleju i zwęglenia potrawy, złożony smak ghee jest zaś dodatkowo wzmacniany podczas gotowania. Butelka z rozpylaczem z dyszami pozwala rozpylić ghee w drobną mgiełkę równomiernie rozprowadzając jego smak i zapach po całej potrawie, lecz w minimalnej ilości i bez nadmiaru kalorii.

SprayLeggero to innowacyjny spray do smażenia wykorzystujący technologię podciśnienia, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie dozownika w spray'u bez dodatku gazów wypychających (tzw. propelentów) - więcej informacji na ten temat na dole strony. Oleju z awokado w spray'u SprayLeggero możesz używać do smażenia, grillowania lub pieczenia, ale także do sałatek lub bezpośrednio na potrawę. Precyzyjne dozowanie spray'u pozwoli na odmierzenie dokładnie takiej ilości tego najcenniejszego z olei, jakiej chcesz użyć.

Spray do smażenia 100% bez dodatków - kilka słów o technologi

Dzięki zastosowaniu technologi "bag on valve" stosując spraye SprayLeggero można ograniczyć spożycie tłuszczu nawet o 90% - w praktyce spray o pojemności 200ml zastępuje użycie 3 litrów tradycyjnie dozowanego oleju w płynie. Zabezpieczający butelkę zawór izoluje olej zarówno od światła, jak i powietrza, znacząco przedłużając czas, przez jaki olej zachowuje niezmienioną formułę, świeżość i swoje cenne właściwości.

Jedna sekunda generuje strumień 1,8ml oleju o wartości energetycznej 15kcal, i jest to ilość wystarczająca do natłuszczenia całej powierzchni średniej wielkości patelni - w przypadku tradycyjnego oleju potrzeba ok 1 łyżki, czyli 10ml.

Technologia "Bag-on-valve" stosowana w spray'ach SprayLeggero umożliwia zachowanie pełni wartościowych składników olei - i tylko ich. SprayLeggero to 100% czystego oleju bez dodatku propellantów, czyli gazów wypychających takich jak propan czy butan, stosowanych w tradycyjnych spray'ach do smażenia. Zamiast zmieszanych z olejem propellantów olej wypychany jest przez dyszę metodą podciśnieniową, w wyniku naporu powietrza wypełniającego butelkę, a sam olej zawieszony jest wewnątrz butelki w wodoszczelnym worku, który ogranicza dostęp powietrza i światła do oleju zachowując jego świeżość, nawet po otwarciu opakowania.

Technologia Sprayleggero powstała we Włoszech w 2012r. w tradycyjnej rodzinnej manufakturze Mantova i zrewolucjonizowała sposób spożywania przez Włochów oliwy extra virgin łącząc wielowiekową włoską tradycję z nowoczesnym mechanizmem zachowującym wartości odżywcze oliwy, ale ograniczającym spożycie tłuszczu - stosowanie Sprayleggero umożliwia redukcję spożycia tłuszczu nawet o 90%- to oznacza, że 250ml butelka spray odpowiada wydajnością 3 litrm tradycyjnie dozowanego oleju lub oliwy.

100% natura

W typowych spray'ach do smażenia butelkę wypełnia nie tylko olej, ale najczęściej mieszanina oleju i wody, aby formuła była dość lekka do wypchnięcia z puszki, połączenie tłuszczu i wody wymaga zastosowania emulgatora, najczęściej w postaci lecytyny sojowej, do tego konieczne jest użycie gazów wypychających,które umożliwiają wydostanie mieszanki z puszki, a to z kolei oznacza konieczność użycia substancji przeciwspieniających, żeby na powierzchni patelni nie tworzyła się gazowa piana - jak widzisz, jeden dodatek pociąga za sobą drugi.

SprayLeggero odchodzi od tradycyjnej metody - jest tylko jeden składnik: wybrany przez Ciebie olej. Tym, co wypycha go z puszki jest sprzężone powietrze, ściśle otaczające woreczek z olejem zawieszony wewnątrz puszki - powietrze napierając na ścianki woreczka wypycha olej na powierzchnię nie łącząc się z nim, dzięki temu wszystko, co trafia na patelnię, to 100% czysty olej!

Wyjątkowy jest nie tylko system wydobywania oleju z aluminiowej butelki, ale także sama dysza dozująca - w niektórych dozownikach olej wydobywa się ciężko, sikając i kapiąc. W sprayach SprayLeggero stosowane są tzw. nebulizatory, czyli dysze generujące mikronizowaną mgiełkę rozprowadzającą olej równą warstwą po większej powierzchni

Wartości Odżywcze

Porcja 0.52g

Wartości odżywcze w:
Porcja 0.52g
100g
Kalorie
4.40
846.15
kJ
18.44
3,545.38
Tłuszcze, w tym
0.49
93.70
tłuszcze nasycone
0.11
20.30
tłuszcze trans
0.01
1.00
tłuszcze jednonienasycone
0.15
29.80
tłuszcze wielonienasycone
0.21
41.30
Węglowodany, w tym
0.00
0.00
cukry
0.00
0.00
Białko
0.00
0.00
Sól
0.00
0.00

Mantova, SprayLeggero Ghee Butter Spray - spray do smażenia z masłem klarowanym

Objętość netto: 200ml

Składniki: olej słonecznikowy, masło klarowane (mleko)*

*Alergeny: zawiera mleko; produkt odpowiedni dla osób z nietolerancją laktozy (zawartość laktozy <0,01%)

Kraj pochodzenia surowca: Włochy, zabutelkowano we Włoszech

Wartości odżywcze w jednej porcji (1 psiknięcie przez 1/3 sekundy, 0,5g / 0,52ml, 385 porcji w opakowaniu): wartość energetyczna 18,4kJ / 4,4kcal, tłuszcze 0,5g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,1g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,1g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0,2g, tłuszcze trans 0g), węglowodany 0g (w tym cukry 0g), białko 0g, sól 0g

Wartości odżywcze w 100mlwartość energetyczna 3545kJ / 846kcal, tłuszcze 93,7g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 20,3g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 29,8g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 41,3g, tłuszcze trans 1g), węglowodany 0g (w tym cukry 0g), białko 0g, sól 0g

Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylać około 1/3 sekundy na zimną patelnię lub inne naczynie albo potrawę z odległości ok. 10cm. Można spryskać produkt surowy i obtoczyć go w przyprawach, można stosować do sałatek

WAŻNE! Stosować w pozycji poziomej, tak, by dysza i strumień były skierowane prostopadle do pryskanej powierzchni

Środki ostrożności: stosować tylko wg wskazówek. Nie używać blisko źródeł ciepła i otwartego ognia, nie pryskać bezpośrednio do piekarnika, pieca, prodiża itp. Nie stosować na rozpalony grill.

UWAGA! Produkt łatwopalny, pod ciśnieniem. Nie dziurawić i nie spalać nawet pustego opakowania. Ogrzanie grozi wybuchem. Używać w pomieszczeniach ze sprawna wentylacją. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie wdychać.

Przechowywać w miejscu zacienionym, z dala od ognia i źródeł ciepła, w temperaturze 15-25 °C, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent: wyprodukowano we Włoszech przez Compagnia Alimentare italiana S.p.a., Via Ponte Tapino, 19, 03030 Broccostella FR, Włochy

Spożyć przed: nadruk na opakowaniu