• Obecnie brak na stanie
Bio Planate ecological extra virgin coconut oil
  • Bio Planate ecological extra virgin coconut oil
  • Bio Planate ecological extra virgin coconut oil
  • Bio Planate ecological extra virgin coconut oil
Kod produktu: b34260355584259
Bio Planete

Bio Planete Olej Kokosowy Extra Virgin 0,95L

Data ważności: 30.11.2024Obecnie brak na stanie

Duży słoik - 0,95L litr! 100% czysty, naturalny olej kokosowy, organiczny, etra virgin - z pierwszego tłoczenia na zimno. Nierafinowany olej kokosowy Bio Planete jest kokosowy odpowiedni do gotowania i smażenia.

61,31 zł netto

64,38 PLN brutto
Ilość produktów:

Objętość netto 950 ml; 6.78zł/100ml

Główny smak: Smak kokos – kliknij, aby pokazać inne produkty z tym smakiem

  

Czysty naturalny olej kokosowy z organicznych upraw, doskonale nadaje się do pieczenia, smażenia oraz jako pasta do smarowania. Olej kokosowy jest idealny do gotowania wysokich temperaturach (należy pamietać o nieprzekraczaniu temperatury dymienia).

Olej kokosowy Bio Planet Virgin jest tłoczony na zimno, jest nierafinowany. Olej kokosowy Bio Planete nie jest wybielany, perfumowany, nie zawiera żadnych dodatków.

Zalety oleju kokosowego i MCT

Olej kokosowy zawiera wyjątkowo cenne tłuszcze - ponad 90% tłuszczu kokosowego to nasycone kwasy tłuszczowe; kwasy tłuszczowe zawarte w maśle kokosowym różnią się od innych dzięki wysokiej zawartości MCT (Medium-chain triglycerides - trójglicerydy średniołańcuchowe). Można powiedzieć, że olej kokosowy to prawdziwa studnia bogactwa nasyconych kwasów tłuszczowych: zawiera kwas laurynowy, kwas mirystynowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy, kwas oleinowy, kwas linolowy.

W przeciwieństwie do innych kwasów tłuszczowych, trawienie MCT nie wymaga obecności kwasów żółciowych – to oznacza, że te tłuszcze są przyswajane przez ludzki organizm w środkowej części przewodu pokarmowego (górna część jelita cienkiego).

Obecność MCT jest szczególnie istotna w diecie sportowców; MCT przyczyniają się do zwiększenia siły i wytrzymałości mięśni i zwiększają przyrost masy mięśniowej. Dzięki obecności MCT w diecie chronione są rezerwy węglowodanów w organiźmie, a tym samym zabezpieczasz białka mięśniowe przed spalaniem (katabolizmem) - dzięki temu w trakcie redukcji tracisz tkankę tłuszczową, a nie mięśniową. 

Kwas laurynowy 

Aż około 50% oleju kokosowego stanowi kwas laurynowy, przekształcany w ludzkim organizmie w monolauryn mający kluczowe znaczenie dla zwiększania odporności organizmu poprzez działanie zwalczające drobnoustroje z jednoczesnym naturalnym wpływem na naturalną mikroflorę bakterii. Olej kokosowy zawiera około 50 % kwasu laurynowego, który w podobnych proporcjach znajduje sięw mleku matki.

Bio Planate  ekologiczy olej kokosowy extra virgin

Pojemność: 0,95L 

Skład100% olej kokosowy z pierwszego tłoczenia na zimno

Odpowiedni dla wegan. Produkt rolnictwa ekologicznego, objęty certyfikatem kontroli ECOCERT F-32600

Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od słońca. 

Wartości odżywcze na 100g: 3404kJ / 828kcal, 92g tłuszcze (w tym kasy tłuszczowe nasycone 87g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 4g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 1g), węglowodany 0g, białko 0g, sól 0mg.

Producent: wyprodukowano na Filipinach dla Ölmühle Solling GmbH, Germany