• Promocja
 • -10,22%
 • Obecnie brak na stanie
Bluecorn nixtamalised blue corn flour
 • Bluecorn nixtamalised blue corn flour
 • Bluecorn nixtamalised blue corn flour
 • Bluecorn nixtamalised blue corn flour
 • Bluecorn nixtamalised blue corn flour
 • Bluecorn nixtamalised blue corn flour
 • Bluecorn nixtamalised blue corn flour
Kod produktu: 5904730218634

Bluecorn nixtamalizowana mąka z niebieskiej kukurydzy

Obecnie brak na stanie

Charakterystyczna dla kuchni meksykańskiej nixtamalizowana bezglutenowa mąka z niebieskiej kukurydzy o naturalnie słodkim, lekko orzechowym smaku. Proces nixtamal czyli namaczania w wodzie z wapniem wzbogaca kukurydze o wapń i znacznie poprawia przyswajalność zawartych w niej witamin z grupy B i minerałów oraz ułatwia proces formowania ciast.

9,30 zł

7,95 zł netto

8,35 PLN brutto Zniżka 10,22%
Ilość produktów:

Masa netto 250 g; 3.34zł/100g

Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to PLN

  

Bluecorno z angielskiego niebieska kukurydza, zwana również kukurydzą fioletową lub Hopi Corn. Jest to 100% naturalna, wolna od GMO odmiana kukurydzy uprawianej od setek lat przez Indian z plemienia Hopi w południowych rejonach Ameryki.

Mąka kukurydziana nixtamalizowana inaczej zwana  nixtamal za sprawą sposobu przygotowania, w którym moczy się suche ziarna kukurydzy w ciepłej wodzie z wapnem, jest składnikiem charakterystycznym dla kuchni meksykańskiej. Tak przygotowaną kukurydzę uciera się na masę i wykorzystuje do sporządzania wielu potraw m.in. tortilli, atole, tamales. W trakcie tego procesu zachodzą trzy ważne zjawiska: kukurydza zostaje wzbogacona w wapń (co znacznie poprawiło dietę dawnych Meksykan, którzy przed przybyciem Hiszpanów nie spożywali produktów mlecznych), proces nixtamal skraca także czas i temperaturę gotowania kukurydzy, która zawiera witaminy z grupy B - nieodpornych na długotrwałe poddawanie działaniu wysokiej temperatury.

Niebieską kukurydzę cechuje naturalnie słodki, lekko orzechowy smak. Dotyczy to również produktów wytwarzanych na bazie niebieskiej kukurydzy. Nawet popcornu! Zawarte w niebieskiej kukurydzy antocyjany mają silne działanie przeciwzapalne i regeneracyjne oraz stanowią skuteczną broń w walce z wolnymi rodnikami, a dzięki udziałowi w syntezie kolagenu pozytywnie wpływają na skórę, włosy i paznokcie. Niebieska kukurydza swój kolor zawdzięcza wysokiemu stężeniu antocyjanów, naturalnych barwników roślinnych, nadającym barwę kwiatom i owocom. Niebieska kukurydza to więcej niż zbiór witamin i mikroelementów. To skupisko silnych antyoksydantów, które chronią organizm przed m.in.: szybkim starzeniem się, chorobami sercowo-naczyniowymi, nowotworami i wieloma innymi chorobami.

W mitologii azteckiej kukurydza zajmuje miejsce szczególne, jako jeden z podstawowych składników pożywienia. Samo jej odkrycie przypisywane jest bogowi Quetzalcoatlowi. On to bowiem, po stworzeniu ludzi, zatroszczył się o pożywienie dla nich. W efekcie tych starań ludzie otrzymali kukurydzę, fasolę oraz inne warzywa.
Tak mówią mity, a co mówią fakty? Kukurydzę uprawiali już Olmekowie ponad 1000 lat p.n.e., a wykopaliska mówią nam o śladach tej rośliny datowanych nawet na 5000 lat p.n.e. Prawdopodobnie bez niej nie powstałyby wielkie cywilizacje Majów i Azteków na tak niesprzyjających terenach, jakimi są lasy tropikalne. Kukurydza jest bowiem jednym z najpożywniejszych zbóż i dostarcza organizmowi potężnej dawki energii.

Zalety niebieskiej kukurydzy

 • naturalna prastara odmiana, niemodyfikowana genetycznie czyli 100% wolna od GMO

 • nowa funkcjonalna żywność dla osób dbających o zdrowie oraz osób na diecie bezglutenowej,

 • wprowadza naturalny niebieski kolor do potraw (niebieski chleb, pierogi, makaron oraz wypieki jak muffinki, ciasta i inne)

 • bogata w antyoksydanty (według przeprowadzonych badań ziarno kukurydzy bluecorn zawiera 4.125mg/kg antyoksydantów)

 • 30% masy ziarna niebieskiej kukurydzy stanowi białko (cenniejsze źródło od większości roślin i prawie trzykrotnie wydajniejsze od żółtej)

 • źródło witamin rozpuszczalnych w wodzie i tłuszczach (B, D, E, K)

 • źródło związków mineralnych (magnez, wapń, fosfor, cynk, żelazo)

Wartości Odżywcze

Porcja 30g

Wartości odżywcze w:
Porcja 30g
100g
Kalorie
107.40
358.00
kJ
453.60
1,512.00
Tłuszcze, w tym
1.53
5.10
tłuszcze nasycone
0.27
0.90
Węglowodany, w tym
19.41
64.70
cukry
0.46
1.53
Błonnik
3.12
10.40
Białko
2.25
7.50
Sól
0.00
0.01

Bluecorn nixtamalizowana mąka z niebieskiej kukurydzy

Masa netto 250g

Składniki: pełnoziarnista mąka z nixtamalizowanej niebieskiej kukurydzy

Kraj pochodzenia: Meksyk

Wartości odżywcze w 100g: wartość energetyczna 358,0kcal/1512,0kJ, tłuszcze 5,1g (w tym tłuszcze nasycone 0,9g), węglowodany 64,7g (w tym cukry 1,5g), błonnik 10,4g, białko 7,5g, sól 0,0g

Producent:  zapakowano w Polsce dlaJetting Systems Robert Karabon

Przechowywanie: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, chronić przed światłem.