erythritol
 • erythritol
 • erythritol
 • erythritol
 • erythritol
 • erythritol
 • erythritol
Kod produktu: 5060834810430
BeKETO

BeKeto Erytrol 0,5KG - naturalny słodzik bez kalorii, 0 IG

Data ważności: 30.06.2025Dostępny w magazynie

Naturalny słodzik bez kalorii i bez węglowodanów! Czysty erytrytol to w 100% naturalny substytut cukru bez kalorii, który smakuje i wygląda jak cukier. Nie zawiera przyswajalnych przez organizm węglowodanów, jest idealny dla osób na diecie bezcukrowej i nieskowęglowodanowej.

 

18,42 zł netto

22,66 PLN brutto
Ilość produktów:

Masa netto 500 g; 4.53zł/100g

  

Czy chcesz  zmniejszyć spożycie cukru bez sięgania po sztuczne substancje słodzące? Erytrytol to zdrowa i naturalna alternatywa dla cukru.

Erytrytol jest w 70% tak słodki jak zwykły cukier! Erytrytol należy do grupy alkoholi cukrowych - to nieprzyswajalna przez ludzki organizm hybryda węglowodanów i alkoholu (oczywiście nie zawiera etanolu, powodującego stan upojenia alkoholowwego). Najpopularniejsze alkohole cukrowe (zwane inaczej poliolami) to sorbitol, ksylitol i maltitol - erytrytol odróżnia od nich przede wszystkim zerowa kaloryczność! 

Erytrytol występuje naturalnie w winogronach, melonach i gruszkach, a także w niektórych gatunkach grzybów; od 1990 erytrytol jest uzyskiwany w wyniku fermentacji glukozy przez specjalne szczepy drożdży. Dzięki swojej unikalnej strukturze chemicznej, erytrytol nie ulega trawieniu przez ludzkie enzymy trawienne i jest niemal w całości niemetabolizowany - ulega wydaleniu z organizmu w niezmienionej postaci w ciągu 24godzin przez układ moczowy.

Wiele osób odczuwa dolegliwości ze strony ukłądu trawiennego w przypadku nadmiernego spożycia popularnych alkoholi cukrowych - erytrytol jest inny; jego większość wchłaniana jest błyskawicznie z jelita cienkiego wprost do ukłądu krwionośnego i nie trafia do jelita grubego, gdzie żyją bakterie, które mogłyby go rozłożyć. 

Erytrytol ma dodatkową zaletę - w przeciwieństwie do tradycyjnego ukru stołowego, nie stanowi pożywki dla bakterii bytujących w jamie ustnej i dzięki temu jest przydatny w zapobieganiu próchnicy.

Najwżniejsze cechy erytrytolu: 

 • 100% naturalny 
 • 0 kalorii
 • smakuje i wygląda jak cukier
 • nie podnosi poziomu cukru we krwi (IG = 0)
 • może być używany z posiłkami proteinowymi
 • nie wywołuje dolegliwości układu trawiennego  
 • nieszkodliwy dla zębów 

Badania pokazują, że erytrytol nie ma wpływu na wzrostu poziomu cukru we krwi i zwiększenie wydzielania insuliny. 

Erytrytol jest 100% naturalny i bezpieczny

Wiele osób chętnie  zmniejszyłoby spożycie cukru, ale jednocześnie sceptycznie podchodzi do sztucznych substancji słodzących. Sukrin składa się w 100 % erytrytolu, całkowicie  naturalnego alkoholu cukrowego - bez jakichkolwiek   dodatków czy substancji zapobiegających zbrylaniu. 

Erytrytol jest szczególnie polecany dla:

 • wszystkich, którzy przechodzą leczenie dietetyczne oraz osób chcących się pozbyć zbędnych kilogramów
 • osób nietolerujących fruktozy oraz laktozy, gdyż nie zawiera fruktozy i nie jest zamieniany na fruktozę w organizmie. Nie zawiera glutenu i laktozy.
 • diabetyków, ponieważ nie podnosi poziomu cukru we krwi
 • osób zakażonych Candida, gdyż nie jest pożywką dla drożdżaków oraz chorujących na celiakię.
 •  wszystkich dbających o profilaktykę jamy ustnej – nie powoduje próchnicy

Jak należy dozować erytrytol?

 • Słodkość erytrytolu odpowiada  75% słodkości  cukru. Należy zatem w przepisach zastąpić 100 g cukru od 120 g do 140 g erytrytolu.
 • Ilość erytrytolu nie powinna przekraczać jednej piątej, tzn. powinna stanowić  około 20% wszystkich składników. {Przykład: Tort o wadze jednego kilograma nie powinien zawierać więcej niż 200g erytrytolu} 

Erytrytol w ciastach drożdżowych

Jeśli w cieście drożdzżowym użyjesz erytrytolu zamiast cukru, to może się zdarzyć, że na początku ciasto będzie wolniej rosło. Absolutnie nie należy się tym martwić, wystarczy  wydłużyć czas, a ciasto podrośnie.

Dżem  z erytrytolem

Przygotowując domowy dżem słodzony erytrytolem najczęściej stosuje się proporcje  4:1 , tzn.  do 1 kg owoców dodaje się  250 g erytrytolu

 

Wartości Odżywcze

Porcja 15g

Wartości odżywcze w:
Porcja 15g
100g
Kalorie
0.00
0.00
kJ
0.00
0.00
Tłuszcze, w tym
0.00
0.00
tłuszcze nasycone
tłuszcze trans
tłuszcze jednonienasycone
tłuszcze wielonienasycone
Węglowodany, w tym
cukry
alkohole wielowodorotlenowe (poliole)
skrobie
Białko
0.00
0.00
Błonnik
Erytrytol
15.00
100.00
Sód
(ekwiwalent soli)

BeKeto™ 100% naturalny erytrytol

Masa netto: 0,5kg

Składniki: erytrytol

Wartości odżywcze w 100g: 0,0 - 0,02 kJ/kcal, węglowodany 98,98g (w tym cukier 0g, skrobia 0g, alkohole wielowodorotlenowe 98,98g), białko 0g, błonnik 0g, sól 0g.

Spożycie w nadmiernych ilościach może powodować efekt przeczyszczający.

Producent:  Zapakowano w UE dla BeKeto Ltd., 409 London Rd., London, England, TW7 5AQ

Podmiot odpowiedzialny za informacje na teat żywności: BeKeto Sp. z o.o., al. Aleja Wincentego Witosa 31/103, 00-710 Warszawa

Warunki Przechowywania: przechowywać w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed wilgocią, światłem i gorącem. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Najlepiej spożyć przed końcem: data ważności podana na spodzie opakowania