• Promocja
 • -13,01%
Adams Basic Gold Leinmehl - golden linseed
 • Adams Basic Gold Leinmehl - golden linseed
 • Adams Basic Gold Leinmehl - golden linseed
 • Adams Basic Gold Leinmehl - golden linseed
 • Adams Basic Gold Leinmehl - golden linseed
 • Adams Basic Gold Leinmehl - golden linseed
 • Adams Basic Gold Leinmehl - golden linseed
Kod produktu: 4260645330412
Adam's Bread

Adam's Basic Gold Leinmehl - odtłuszczone złote siemię lniane 43% błonnika

Data ważności: 31.07.2024Dostępny w magazynie

Bardzo niskokaloryczna mąka ze złotego siemienia lnianego o ultra niskiej zawartości węglowodanów - mąka lniana ma tylko 3% węglowodanów! Składa się w przeważającej części z białka (36%) i błonnika (43%), co czyni ją jedną z najzdrowszych alternatyw dla mąki pszennej.

24,13 zł

19,99 zł netto

20,99 PLN brutto Zniżka 13,01%
Ilość produktów:

Masa netto 500 g; 4.20zł/100g

Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to PLN

  

Odtłuszczona mąka lniana jest bezkonkurencyjnana diecie niskowęglowodanowej - zawiera zaledwie 3g węglowodanów, co jest wartością nieporównywalnie niską na tle innych mąk orzechowych i nasiennych. Mąka ta jest szczególnie ceniona w diecie paleo ze względu na swoje właściwości wiążące (jest częściowym substytutem glutenu), ale przede wszystkim dodaje się ze względu na cechę poprawiania smaku chlebów – smak pieczonej mąki lnianej równoważy smak jajek i mąki kokosowej lub migdałowej, zbliżając smak chleba paleo do smaku zwykłego chleba razowego.

Wysokoo odtłuszczona mąka ze złotego siemienia lnianego Adams Basic Gold to specjalistyczna mąka bezglutenowa do wypieków i ciastek w kuchni niskowęglowodanowej lub jako dodatek do zwykłych mąk. Mąka lniana Adams Basic Gold ma szczególnie wysoką gęstość składników odżywczych z dużą zawartością lignanów, które mają działanie przeciwutleniające. Odtłuszczona złota mąka lniana klei się podobnie jak mąki glutenowe, żeluje lepiej w porównaniu z innymi mąkami bezglutenowymi i utrzymuje ciasto o zwartej konsystencji. Mąka lniana wykazuje niezwykłe właściwości chłonące (do 4 razy większa absorpcja wody niż inne mąki bezglutenowe) - w przypadku podstawowych wypieków takich jak chleb i bułki 10–20% konwencjonalnej mąki można zastąpić mąką z siemienia lnianego bez dokonywania innych zmian w przepisie, przy dalej idącej podmianie mąk konieczne będzie zwiększenie ilości płynów.

Odtłuszczona mąka ze złotego siemienia lnianego Adams Basic Gold - kluczowe fakty

 • bogactwo minerałów: 6mg cynku & 10mg żelaza w 100g
 • naturalna zawartość kwasów omega 3 i omega 6
 • bezglutenowa
 • skuteczny substytut mąk glutenowych 
 • znakomita do wypieków na diecie ketogenicznej
 • niezwykle pęczniejąca > do 4 razy większa absorpcja wody
 • dłuższa świeżość wypieków, wilgotniejszy miękisz, stabilna impregnacja
 • zwiększa zawartość białka i błonnika w potrawach
 • odpowiednia do pieczenia, zagęszczania zup i sosów
 • naturalny zagęstnik
 • skrajnie niska zawartość węglowodanów
 • wysoka zawartość niezbędnych aminokwasów i lignanów
 • odpowiednia dla wegan (zamiennik jajka)
 • odpowiednia dla diety niskowęglowodanowej, w tym ketogenicznej
 • odtłuszczenie obniża kaloryczność maki i przedłuża jej trwałość, gdyż olej lniany jest podatny na jełczenie i utlenianie, a mąka jest go niemal całkowicie pozbawiona
 • ogromnie bogactwo białka i błonnika, które stanowią ponad 80% masy mąki

Mąka lniana jest produktem 100% naturalnym, wolnym od konserwantów, barwników i aromatów - w zdrowej kuchni zastępuje się nią mąkę pszenną, jest wykorzystywana do ciast, herbatników, pierogów, naleśników, a także jako panierka do mięs czy zagęstnik do zup. Warto wiedzieć, że częściowe odtłuszczenie nasion lnu ułatwia wykorzystanie mąki lnianej w wypiekach, staje się lżejsza i mniej podatna na tworzenia się zakalca.

Mąka z siemienia lnianego powstaje w wyniku przemiału surowych oraz nieprażonych ziaren siemienia lnianego - ponieważ proces mielenia zachodzi w kontrolowanej temperaturze poniżej 40 stopni C, mąka z siemienia lnianego zachowuje cenne witaminy, minerały oraz enzymy - a jest co zachowywać! Mąka lniana  to jedna z najbardziej war­tościowych mąk: jest źródłem wapnia, fosforu, żelaza, cynku, miedzi, chromu, lecytyny oraz witaminy E i witamin z grupy B. Mąka lniana charakteryzuje się wysoka zawartością frakcji rozpuszczal­nej i nierozpuszczalnej błonnika, a także witaminy E oraz lignanów, będących silnymi antyutlenia­czami.

Białko lniane należy do najlepiej strawnych, najbardziej wartościowych i najpełniej przyswajalnych białek roślinnych. Wskaźniki strawności białka lnu pod wpływem ludzkich enzymów trawiennych są wyższe nawet od strawności białka mleka. Białko lnu jest także wyjątkowo bogate w aminokwasy egzogenne, niezbędne do prawidłowego działania organizmu, stanowi przede wszystkim źródło leucyny, lizyny, fenyloalaniny i tryptofanu. Wysoka zawartość tryptofanu wpływa korzystnie na wzrok i kondycję skóry.

Czym różni się złote siemię lniane od brązowego?

Złociste siemię jest droższa i trudniej dostępne od brązowego, jest cenione ze względu na lepszy smak i wyższą zawartość substancji fitoodżywczych. Siemię lniane łączy w sobie 3 unikatowe cechy: bogactwo kwasów omega-3,  wysoką zawartość lignanów (inaczej fitoestrogenów) oraz dobroczynnego śluzu, co stanowi unikalną kompozycję zalet na tle innych nasion i orzechów stawiając siemię lniane w jednej lidze z najsilniejszymi superfoods. W porównaniu do egzotycznych nasion chia siemię lniane zawiera prawie trzy razy więcej lignanów i ponad 7 razy więcej niż sezam, podobnie ma się sprawa z zawartością kwasów Omega-3.

o drugie jest trudniej dostępne i droższe, jednak ma lepszy smak i więcej substancji odżywczych.

Mieszanka Adam's Brot Il Mare zawiera niezwykle mało węglowodanów - zaledwie 1,3g na 100g, co oznacza, że w całym bochenku gotowego chleba znajduje się około 6g węglowodanów! Kromka upieczonego chleba dostarcza ponad 10g białka i mniej niż 60kcal.

Wartości Odżywcze

Porcja 30g

Wartości odżywcze w:
Porcja 30g
100g
Kalorie
78.30
261.00
kJ
328.08
1,093.59
Tłuszcze, w tym
2.94
9.80
tłuszcze nasycone
0.27
0.90
Węglowodany, w tym
1.17
3.90
cukry
0.63
2.10
Błonnik
13.08
43.60
Białko
10.80
36.00
Sól
0.09
0.29

Adam's Basic Gold Leinmehl - częściowo odtłuszczone drobnomielone złociste siemię lniane

Masa netto: 500g

Składniki: częściowo odtłuszczone drobnomielone złociste siemię lniane

Wartości odżywcze w 100g: wartość energetyczna 261,0kcal/1093,5kJ, tłuszcze 9,8g (w tym tłuszcze nasycone 0,9g), węglowodany 3,9g (w tym cukry 2,1g), błonnik 43,6g, białko 36,0g, sól 0,2g

Wartości odżywcze w 30g: wartość energetyczna 78,3kcal/328,0kJ, tłuszcze 2,9g (w tym tłuszcze nasycone 0,2g), węglowodany 1,1g (w tym cukry 0,6g), błonnik 13,0g, białko 10,8g, sól 0,0g

Producent:  wyprodukowano w Niemczech przez AdamsBrot UG, Niemcy

Importer: Guiltfree.pl K.Warda-Poniecka, Wola Gołkowska

Przechowywanie: przechowywać w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, chronić przed światłem.